Steigā ritošās darba dienas, kas tiek aizvadītas pie datora un ar kalkulatoru azotē, mēdz ne pa jokam nogurdināt. Nepatīkamās sekas regulāri izjūt tie, kuru acis nepārtraukti ir piesaistītas datora ekrānam. Par spīti tam, ka arvien rodas jauni darbi, kamēr vecie vēl nav pievarēti, svarīgi ik pa brīdim paņemt pauzi. Speciālisti apgalvo, ka tas jādara ik pēc stundas, kas aizvadīta pie datora.

Ilgstošs darbs pie datora var radīt veselības problēmas. Piemēram, visizplatītākie simptomi ir acu sausums, redzes pasliktināšanās, galvas reibšana un arvien biežāk rodas arī dažādi stājas traucējumi, nemaz nerunājot par stresu un muguras sāpēm. Tā kā grāmatveža darbs nav iedomājams bez šī darba instrumenta, lielisks veids atslodzei no darba ir īsa kafijas pauze. Tas gan nenozīmē, ka pārtraukums obligāti jāizmanto kafijas malkošanai. Mēs visi esam dzirdējuši dažādu veselības nozares speciālistu ieteikumus ik pa laikam izstaipīties, izapļot plecus un pastiepties vispārējās pašsajūtas labā. Tas, protams, ir vērā ņemams ieteikums, tikai tas ne visai bieži tiek piekopts. Lieliska alternatīva ir piecelšanās no sava darba krēsla un aiziešana vismaz līdz virtuvei, kur varētu sagatavot sev karstu zāļu tēju vai arī spēcinošu vitamīnu ūdeni ar citroniem vai citām piedevām pēc paša izvēles. Starp citu, tas ir dubults ieguvums- gan neliela izkustēšanās, gan arī tik nepieciešamā atspirdzinājuma deva.

Ja tavs darbs aizrit biroja telpās, savu dienu var padarīt interesantāku, rīkojot draudzīgas sacīkstes kolēģu starpā. Piemēram, rīta agrumā biroja telpās (esiet radoši!) paslēpt kartītes vai kādus citus priekšmetus. Ideja ir sekojoša – tālākajos gaiteņu nostūros, augstākajos plauktos, pēdējās atvilktnēs utt. novietotos priekšmetus ir jāatrod un tas, kurš dienas beigās ir izrādījies visčaklākais, tiek apbalvots. Aktīvi meklējot priekšmetus un iesaistoties spēlē, cilvēkiem rodas azarts un, ko lai saka – tā ir kārtīga fizkultūra, jo dienas garumā būsiet izstaigājuši visas malu malas.

Vēl viens vērtīgs ieteikums, kā veicināt izkustēšanos darbinieku vidū darba dienas garumā  – esiet dāsni kolēģi un dalieties ar biroja piederumiem. Kad pēkšņi savajagas skavotāju vai līmes zīmuli, netver pie blakus esošā galda, bet gan pie tā, kas atrodas vistālāk no tevis.

Tie, kas līdz šim ir bijuši pārāk aizņemti un ierakušies darbos, lai dienas vidū atrastu brītiņu sev – jums vērts apdomāt paradumu maiņu, kā mēdz teikt – darbs nav zaķis, neaizbēgs! arī darba produktivitāte uzlabojas brīdī, kad prātam un ķermenim tiek dota neliela atelpa.